TÜRKİYE UYANDI MİLLET UYANDI
Salı, 19 Temmuz 2016
TÜRKİYE UYANDI MİLLET UYANDI

15 Temmuz 2016… 
Ülkemize yapılmaya çalışılan cuntacı girişime tepki için basın açıklaması yapan Çumra Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin KURAL şunları söyledi;
‘’Ülke tarihimize kara bir leke olarak yazılmaya çalışılan darbe girişimi aziz milletimizin birlik ve sağduyusu ile püskürtülerek cuntacı zihniyetin başına çalınmıştır.
Yıllardır Milletçe inşaa etmeye çalıştığımız demokrasiyi bir gecede yıkmaya çalışan paralel cuntacılar Aziz Türk evlatlarının doğusu ile batısı ile sağcısı ile solcusu ile tek yürek tek yumruk olarak tepelerine inmesi ile bozguna uğratılmıştır.
Eğer planladıkaları bu hain girişim gerçekleşmiş olsaydı yıllarca çabalayarak gerçekleştirdiğimiz istikrarımızı yerle yeksan edeceklerdi. Ülkemiz son 13 yıldır demokrasi ve ekonomi olarak şimdiye kadar görülmemiş bir hız da iyileşme yaşamıştır. Bu iyiye gidim içimizdeki bir çok hain ve bu hainlerin bağlı oldukları odakların işine gelmemiştir. 15 Temmuz gecesi bu iyiye gidimi yeni Türkiye’yi yıkmak istemişlerdir. Bizi ırak Suriye ,Mısır gibi istikrarsız başsız bölüp yönetmek istemişlerdir. Türkiye her gelişme trendine girdiğinde bir darbe ile tekrar karanlığa gömülmeye çalışılmıştır. Bunu yakın tarihimizde de görmekte ve yaşamaktayız. Paralel cuntacıların ve yurt dışında bağlı olduğu odakların göremedikleri bir nokta var. 
Artık eski Türkiye yok. Darbelere boyun eğecek bir millet de yok . 15 Temmuz gecesi Çumralı hemşehrilerimizle beraber vatanın sahipsiz olmadığını darbelerle halel getirilemeyeceğini paralel cuntacılara ve iş birlikçilerine gösterdik. Bu direnişi, vatanı sahiplenmeyi kendi tarihimize ve tüm dünyaya derin bir şekilde nakış gibi işledik, 15 Temmuz Türk Milletinin yazdığı yeni bir destanın tarihidir ‘’ dedi. 
Başkan KURAL konuşmasına şu şekilde devam etti;
‘’Vatanımızı bu cuntacılardan korumak için şehit olan asker polislerimize ve bu kutlu yolda hayatını kaybeden sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ,yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Bizleri ve vatanı sahipsiz bırakmayan değerli Çumra halkına ve siz değerli üyelerimize teşekkür eder saygılarımı sunarım.’’ 
TÜRKİYE UYANDI, MİLLET UYANDI. 
Metin KURAL-Çumra Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Kullanıcı adınızla giriş yapınız
Kullanıcı Adı
Şifre
Şifrenizimi kaybettiniz ? Hatırlat
Haber Bülteni